• Anasayfa
  • |
  • 4.Resim,Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

4.Resim,Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

DENİZİ ANLATTILAR İMEAK DTO ALİAĞA’DAN ÖDÜLLERİ ALDILAR

İMEAK DTO ALİAĞA ŞUBESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi olarak 2019 yılında çocuklarda deniz sevgisi ve bilinci oluşturmak amacıyla Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığımız resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının bu yıl dördüncüsü düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Çocuklarda deniz sevgisi ve bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Resim, şiir ve kompozisyon olarak üç ana dalda düzenlenen yarışmada, ilkokul öğrencileri ‘Temiz Deniz, Temiz Dünya’ konulu resimler, ortaokul öğrencileri de aynı konu içerikli şiirlerle yarışmaya katılırken, liseler ise ‘Denizcilikte Yeşil Dönüşüm’ konu başlıklı kompozisyonlarla yarışmaya katıldı.  58 resim, 52 şiir ve 5 kompozisyon ile toplam 115 öğrenci yarışmada yer aldı. Yarışmanın değerlendirme jürisi, geçtiğimiz günlerde toplanarak 3 kategoride düzenlenen yarışmada dereceye giren isimleri belirledi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törenle verildi.

Düzenlenen törene; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan,  Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Özkan Sıga, Aliağa Gümrük Muhafaza Bölge Amiri Murat Bardakçı, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Müdürü Volkan Demirtaş, TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi Satış Müdürü Özgür İşlek,  İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım, İMEAK DTO Aliağa Şubesi meclis ve yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve ilçe protokolü katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek törenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  

“Amacımız deniz sevgisini aşılamak ve çevre bilinci oluşturmak”

İMEAK DTO Aliağa Şubesi olarak 2019 yılında ilkini gerçekleştirdikleri resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyleyerek törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İMEAK DTO Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek şunları ifade etti: “ Öncelikle törenimize katılım sağladığınız için hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte bu yıl dördüncüsünü düzenlemiş olduğumuz resim, şiir ve kompozisyon yarışmamıza ilkokul, ortaokul ve liselerimizden oldukça yoğun bir katılım oldu. Odamızın sorumluluk sahası içerisinde gerçekleştirdiği birçok sosyal sorumluluk projesinden biri olan bu yarışmamızdaki amacımız gelecek nesillerimize, çocuklarımıza deniz sevgisini, aşkını aşılamak ve çevre bilincini oluşturmaktır. Yarışmamıza ilgi göstererek yoğun emek harcayan öğrencilerimize ve velilerine çok teşekkür ediyor, öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Hepiniz tekrar hoş geldiniz.” dedi.

“Yeşiliyle, mavisiyle ve insanıyla tüm dünyanın göz bebeği olan bir coğrafyadayız.”

Tören İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek’in konuşmasının ardından Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün konuşmasıyla devam etti. Akyüz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Deniz sadece bir su kütlesi değil; deniz geleceğe açılan pencere, deniz ekmek teknesi, deniz hayallerin kapısı, deniz bizleri biz eden her zaman için varlığıyla bereketi getiren büyük nimetlerden biri! Dünyadaki coğrafi konumlara baktığımızda çok şanslı olarak üç tarafı denizlerle çevrili yeşiliyle, mavisiyle ve insanıyla tüm dünyanın göz bebeği olan bir coğrafyadayız. Aliağa’mız da bu konumda büyük bir nimet içerisinde olup evlatlarımıza neşe büyüklerimize büyük bir geçim kaynağıdır. Burada büyüklerimize düşen vazife çocuklarımıza denizin, suyun kıymetini göstermek ve çocuklarımıza neşe içerisinde varlık içerisinde hayatlarını idame ettirebilecekleri ve sahip çıkabilecekleri mavinin her tonunu içerisinde bulunduran denizlerimize sahip çıkmaktır. Bu vesileyle eğitimin, eğitimcinin çocuklarımızın eğitiminin her kademesinde bizlere sınırsız destek veren İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanımıza, değerli ekibine ve katılımcılarımıza öğrencilerim ve velilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” Dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Yapılan açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Şiir dalında 1.’lik ödülü Yenişakran Yunus Emre Ortaokulu 5.Sınıf Öğrencisi Meyra Tazegül’e, kompozisyon dalında 1.’lik ödülü Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Fatmanur Lüy’e,  resim dalında 1.’lik ödülü Mehmet Saka İlkokulu 3. sınıf Öğrencisi Beril Şahbaz’a verilirken öğrencilere ödülleri Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney tarafından takdim edildi.

Şiir dalında 2.’lik ödülü Gazi Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Asya Tekmen’e, kompozisyon dalında 2.’lik ödülü Alp Oğuz Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Yağmur Sümer’e, Resim dalında 2.’lik ödülü Aliağa Cumhuriyet İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Cemre Ada Kasar’a verildi.  Öğrencilere ödülleri Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından verildi.

Şiir dalında 3.’lük ödülü Aliağa Sınav Koleji 8. sınıf öğrencisi Elif Nil Çakır’a, kompozisyon dalında 3.’lük ödülü Şehit Bahattin Elden Anadolu İ.H.L 9. sınıf öğrencisi Feride Tatar’a, Resim dalında 3.’lük ödülü ise Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Ali Ege Hatipoğlu’na verildi. Öğrencilere ödülleri İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek tarafından verildi.

Jüri özel ödülünü almaya hak kazanan; şiir dalında Mehmet Saka İlkokulu anasınıfı öğrencisi Zehra Miray Bayrak’a,  resim dalında Gazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Mustafa Eymen Çakır’a ödülleri Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz tarafından takdim edildi.

Mansiyon ödülüne layık görülen öğrencilere ise ödülleri Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım ve TÜPRAŞ İzmir Rafineri Müdürü Volkan Demirtaş tarafından takdim edildi.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Tüm Sliderlar